כשהטבע במרחק נגיעה: למה לבחור בטיול טרקטורונים בירושלים

טיול טרקטורונים בירושלים

חודשיים לאחר שאורלי, מנהלת משאבי אנוש בחברת היי-טק גדולה, נכנסה לתפקידה, ביקש ממנה גיל המנכ"ל לארגן יום גיבוש לצוות הפיתוח.
"אבל משהו שעוד לא היה," אמר גיל, "משהו שקצת יוציא אותם מהמחשבים ויחבר אותם לטבע".
באופן אינטואיטיבי חשבה אורלי על נסיעה לצפון, אך כשסיפרה על כך לגיל הוא מיד הטיל וטו: "כבר היינו שם פעמיים!"

וכך מצאה את עצמה אורלי מחפשת פתרונות ורעיונות חדשים, מתייעצת עם קולגות ומנסה לאתר יעדים אקזוטיים כחול-לבן, עד שנפל לה האסימון: למה לנסוע רחוק כשאפשר להקטין את רדיוס החיפוש? למה להצפין עד הגליל, כשבמרכז הארץ יש פינות חמד מדהימות לא פחות?
אורלי לא לבד. יותר ויותר ארגונים בוחרים לפרגן לעובדים שלהם בימי גיבוש חווייתיים ומלאי אדרנלין – וכל זאת בלי 'לטרטר' אותם בדרכים במשך שעות ארוכות.
הקונספט של 'לצאת-מהמשרד-אבל-לא-לקצה-העולם' הלך ותפס תאוצה, וכך נולד בשנים האחרונות 'ליין' חדש ומהנה: טיול טרקטורונים בירושלים.

 

וכשחושבים על זה, נראה שיש בכך היגיון רב:

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן – כאמור, לאזור הגאוגרפי שבו יתקיים יום הגיבוש יש השלכות רבות: זמן הנסיעה המייגע בדרך לפעילות, עלויות כגון דלק וכיו"ב, ולא פחות חשוב – זמן הנסיעה בחזרה, כשהעובדים כבר 'מתים' להגיע הביתה.
ואכן, חברות רבות – מחדרה בצפון ועד אשדוד בדרום – בוחרות להזמין לעובדיהן טרקטורונים בירושלים.
הנסיעה הלא ארוכה יחסית, אשר התקצרה בשנה האחרונה הודות לפיתוח הכבישים המרכזיים, הפכה את הדבר לפתרון נוח ונגיש עבורן.

להגיע ללב הטבע – כל מי שנסע לאחרונה בכביש ת"א-ירושלים בוודאי הבחין בגשרים חדשים החוצים אותו.
ולמי שתהה מה תפקידם של הגשרים, מחכה תשובה מעניינת: הגשרים הללו נועדו לשמור על הטבע הייחודי המקיף את ירושלים.
סביב ירושלים, מסתבר, יש טבע פראי, קדמוני, ממש כמו פעם – והוא מאכלס חיות רבות: צבאים, זאבים, חזירי בר, דורבנים, תנים ונמיות. כדי שאלו יוכלו לחיות, לנוע בחופשיות ולשרוד נבנו להם גשרים.
חובבי הטיולים והטרקטורונים מספרים כי לפעמים, אם יתמזל מזלכם, ניתן לצפות בהם חולפים, ולו מרחוק.

רגל פה רגל שם – וחוזרים לכביש ת"א-ירושלים – והפעם אל אותו קטע כביש שבו מזדחלת אל הבטן תחושה של מעבר, של שינוי ושל החלפת אקלים.
אם נביט לאחור עדיין נראה את מרחבי השפלה ומרכז הארץ, ואילו מבט קדימה כבר ייתקל בהרים, בצמחייה העבותה ובדרכים המתפתלות.
זהו הנוף הירושלמי, ההופך את האזור לכל כך אטרקטיבי: עצים ופרחים צבעוניים ביער נווה אילן, צמחייה סבוכה וירוקה המזכירה את הרי הגליל, הרים נישאים ובהם אין-ספור פינות מוצלות, שולחנות קק"ל ואנדרטאות מוכרות יותר ופחות, וכמובן הנוף המהפנט הצופה על מרחב ארצנו, מהרי ירושלים במזרח ועד הים במערב.

הרומנטיקה הירושלמית – הנסיעה בשבילים שבהם צעדו לוחמי מלחמת העצמאות, לצד ההפוגות המרעננות בנקודות חן שבהן התרחשו אירועי התנ"ך, הופכות את ירושלים וההרים הסובבים אותה ליעד רומנטי וקסום לטיולים בכלל ולטיולי טרקטורונים בפרט.
זו הסיבה שאורלי קיבלה את ברכתו של גיל המנכ"ל ל- טיול טרקטורונים בירושלים, זו הסיבה שהאזור הפך ליעד מועדף בקרב ארגונים רבים, זו הסיבה שצעירים רבים מביאים את בנות זוגם ומשלבים את החוויה הייחודית בהצעת הנישואים – ובקיצור, זו הסיבה שטיולים אלו הפכו לכל כך מבוקשים ואטרקטיביים.

צרו קשר לטיול שלכם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.