בלוג

חודשיים לאחר שמאיה, מנהלת משאבי אנוש בחברת היי-טק גדולה, נכנסה לתפקידה, ביקש ממנה גיל המנכ"ל לארגן יום גיבוש לצוות הפיתוח.
"אבל משהו שכולם יהנו ביקש גיל, "משהו שקצת יוציא אותם מהשגרה והמחשבים ויחזיר אותם לעבודה מגובשים ומלאים אנרגיה".
באופן אינטואיטיבי חשבה מאיה על נסיעה לצפון, אך כשסיפרה על כך לגיל הוא מיד הטיל וטו, לא נשרוף על נסיעה לצפון את כל היום.

וכך מצאה את עצמה מאיה מחפשת פתרון היכן ניתן למצוא מקום אטרקטיבי לטייל בו ביום כיף מלבד הצפון. לאחר התייעצות עם  עם קולגות וחברות, בניסיון לאתר יעדים אקזוטיים כחול-לבן, עד נפל נפל לה האסימון: בכל נסיעה שלה לירושלים היא זוכרת את עצמה יושבת מרותקת לחלון בעליות לירושלים ומביטה בהרים הירוקים סביב ותוהה מה יש מאחורי ההרים האלו.
מאיה לא לבד. יותר ויותר ארגונים מחפשים את הפעילות המושלמת לפעילות גיבוש לעובדים, וכל זאת בלי 'לטרטר' אותם יותר מידי.
הקונספט של 'לצאת-מהמשרד-אבל-לא-לקצה-העולם' הלך ותפס תאוצה, וכך נולד בשנים האחרונות 'ליין' חדש ומהנה. פעילות שכל העובדים נהנים בה טיול טרקטורונים בהרי ירושלים.

 

וכשחושבים על זה, נראה שיש בכך היגיון רב:

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן – כאמור, לאזור הגאוגרפי שבו יתקיים יום הגיבוש יש השלכות רבות: זמן הנסיעה המייגע בדרך לפעילות, עלויות כגון דלק וכיו"ב, ולא פחות חשוב – זמן הנסיעה בחזרה, כשהעובדים כבר 'מתים' להגיע הביתה.
ואכן, חברות רבות מכל הארץ  בוחרות בפעילות של טרקטורונים בירושלים.
הנסיעה הלא ארוכה יחסית, אשר התקצרה בשנה האחרונה הודות לפיתוח הכבישים המרכזיים, הפכה את הדבר לפתרון נוח ונגיש עבורן.

להגיע ללב הטבע – כל מי שנסע לאחרונה בכביש ת"א-ירושלים בוודאי הבחין בגשרים חדשים החוצים אותו.
ולמי שתהה מה תפקידם של הגשרים, מחכה תשובה מעניינת: הגשרים הללו נועדו לשמור על הטבע הייחודי המקיף את ירושלים.
סביב ירושלים, מסתבר, יש טבע פראי, קדמוני, ממש כמו פעם – והוא מאכלס חיות רבות: צבאים, זאבים, חזירי בר, דורבנים, תנים ונמיות. כדי שאלו יוכלו לחיות, לנוע בחופשיות ולשרוד נבנו להם גשרים.
חובבי הטיולים והטרקטורונים מספרים כי לפעמים, אם יתמזל מזלכם, ניתן לצפות בהם חולפים, ולו מרחוק.

רגל פה רגל שם – וחוזרים לכביש ת"א-ירושלים – והפעם אל אותו קטע כביש שבו מזדחלת אל הבטן תחושה של מעבר, של שינוי ושל החלפת אקלים.
אם נביט לאחור עדיין נראה את מרחבי השפלה ומרכז הארץ, ואילו מבט קדימה כבר ייתקל בהרים, בצמחייה העבותה ובדרכים המתפתלות.
זהו הנוף הארץ הישראלי המושלם, ההופך את האזור לכל כך אטרקטיבי: עצים ופרחים צבעוניים ביער אשתאול וביער הקדושים וביער נווה אילן, צמחייה סבוכה וירוקה המזכירה את הרי הגליל, הרים נישאים ובהם אין-ספור פינות מוצלות, שולחנות קק"ל ואנדרטאות מוכרות יותר ופחות, וכמובן הנוף המהפנט הצופה על מרחב ארצנו, מהרי ירושלים במזרח ועד הים במערב.

הרומנטיקה הירושלמית – הנסיעה בשבילים שבהם צעדו לוחמי מלחמת העצמאות, לצד ההפוגות המרעננות בנקודות חן שבהן התרחשו אירועי התנ"ך, הופכות את ירושלים וההרים הסובבים אותה ליעד רומנטי וקסום לטיולים בכלל ולטיולי טרקטורונים בפרט.
זו הסיבה שמאיה קיבלה את ברכתו של גיל המנכ"ל ל- טיול טרקטורונים בירושלים, זו הסיבה שהאזור הפך ליעד מועדף בקרב ארגונים רבים, זו הסיבה שצעירים רבים מביאים את בנות זוגם ומשלבים את החוויה הייחודית בהצעת הנישואים – ובקיצור, זו הסיבה שטיולים אלו הפכו לכל כך מבוקשים ואטרקטיביים.